Методична документація


Національно-патріотичне виховання на уроках іноземної мови. Вчитель: Лисенко Н.В.


Головна мета національного виховання - набуття молодим поколінням соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури міжнаціональних взаємин, формування у молоді рис громадянина Української держави, розвиненої духовності, моральної, художньо-естетичної, правової, трудової, екологічної культури. Немає необхідності говорити про важливість формування в учнів любові до Батьківщини, до «малої» Батьківщини, інтересу до історії України, рідного слова, мови, літератури та культури. І величезну роль у патріотичному вихованні людини відіграє школа. Школа повинна бути установою, що зароджує в молодому поколінні почуття державності, закладає паростки гордості за Батьківщину, за вчинки предків, готує громадян і патріотів.
Серед навчальних дисциплін предмет «англійська мова» посідає особливе місце. Виховання патріотизму було й залишається однією з головних завдань учителів англійської мови під час роботи над такими темами, як «Моя школа», «Наша країна», «Відомі люди», «Традиції й звичаї», «Спорт», «Музика», «Театр», «Кіно», «Живопис», «Свята» та ін.
Формами навчання можуть бути уроки-екскурсії, рольові ігри, заочні подорожі рідними місцями, урок-конференція, інтегрований урок.
Важливою особливістю гуманістичної педагогіки є вікова й інтелектуальна доступність досліджуваного матеріалу для учнів.
Згідно навчальних програм у початковій школі дуже актуальна патріотична тема: «Я, моя сім’я, мої друзі». Завдяки вивченню цієї теми в учнів прививається любов до своєї родини, повага до дорослих. Ми з учнями малюємо родинне дерево, описуємо традиції та звички у родині, розробляємо проектні роботи. Також у 4 класі під час вивчення теми: «Помешкання», «Оточення» ми прививаємо любов до рідної країни, до свого міста Запоріжжя. Учні пригадують видатні місця, історію своєї «малої Батьківщини». Дуже велика увага приділяється козацтву та о.Хортиці під час вивчення історії нашого міста.
Під час ознайомлення з темою «Свята», ми з учнями 3 класу пригадуємо наші національні українські свята та звичаї, святкові страви, пісні, колядки. Діти молодших класів розробляють проекти, проводять нестандартні уроки-ігри.
Ukrainian Traditions
Every country has its own customs and traditions, which were formed over centuries. Ukrainian traditions are interesting and versatile. They mean a lot for local people. Even young people eagerly respect and follow them. National traditions determine the way people live: their language, religion, life values, relationships, even food and clothing. Like in many countries, traditions in Ukraine are closely connected with everyday life and the agricultural calendar. Ukrainians also have harvest songs for seasonal works, certain entertainments, ritual greetings and even superstitions. For example, local people believe that shaking hands in the doorway may bring misfortune, or sitting between two people with the same name brings luck. Ukrainians are family-oriented people. The origination and existence of the family is followed by many rituals and rules. For example, there are certain merry elements of formal marriage proposal, engagement and bachelorette party. The ceremony of marriage in Ukraine is called “veselye”, which literally means “fun”. Very often parents and even grandparents live with their children and help them to raise the kids. This tradition goes back to old times, when the majority of Ukrainians lived in villages. Poetic and mysterious is the Midsummer Night or the holiday of Ivana Kupala. Young girls, wearing flower wreaths, sing and dance in a ring. Afterwards, they put their wreaths into the water and watch their way. This ritual shows the girls’ future and fortune. Christmas night is also a good time for fortune-telling. Ukrainians are known for their hospitality. They like having guests over and for this occasion they put all the best food on the table.

З учнями середньої та старшої школи проводяться екскурсії містом Запоріжжя. Історія нашого рідного краю розповідається англійською мовою.
https://pp.vk.me/c627129/v627129471/181aa/3jjeyjcAhW0.jpg
Учні середньої школи теж описують своє рідне місто Запоріжжя, розробляють проектні роботи, розповідають про проблеми та про переваги життя у нашому місті порівняно з англійськими містами.
Учні середньої школи вивчають не тільки своє рідне місто, а головні міста всієї країни. Вони впізнають про традиції Карпат, про цікаві туристичні міста України. Також вивчається тема про забруднення природи. Ми з учнями розробляємо проекти, в яких вони пропонують ідеї щодо захисту довкілля рідної країни.
З класами поглибленого вивчення англійської мови, під час практичних занять ми виготовляли буклети уявних туристичних агентств, які запрошують подорожувати містами України. Шукаючи інформацію для таких брошур, учні ознайомлювалися с історією міст та їх видатними місцями.
Під час виховання патріотизму на уроках англійської мови я провожу вікторини та командні ігри з теми: «Україна» в середній школі.
Під час вивчення теми «Спорт» і в молодшій, і в середній школі ми вивчаємо відомих українських спортсменів. Таким чином, учні можуть побачити, що в своїй рідній країні вони можуть досягти успіху і стати відомими людьми.
У 2015-2016 н.р. учні середньої ланки нашого комплексу прийняли участь в патріотичному конкурсі з англійської мови “My Motherland: the place where I live/the place I love the most” та отримали сертифікати за участь.
Можу зробити висновок, що вчитель – дуже важлива професія в житті кожної дитини. Ми повинні не тільки навчати учнів своєму предмету, але й виховувати у молодому поколінні любов до рідної землі, повагу до родичів, до своїх нащадків. Не забувати про історію нашого роду, поширювати традиції та звичаї і на молоде покоління, тому що саме вони і є наше майбутнє. Кого ми виховаємо, з такими людьми ми і будемо жити на нашій рідній землі.

Доповідь на тему: "План роботи кабінету англійської мови 2015-2016 н.р.: досягнення та подальша мета"


Нормативні документи

Ніколаєва С.Ю. Методика викладання іноземної мови

Немає коментарів:

Дописати коментар